O nás

o nás

kto sme

LoKa vznikla spojením našich iniciálok pod ktorými nás poznajú naši najbližší. Sme lokálna slovenská značka, ktorú tvoria mamy: Loďka a Katka
L. láskyplná
O. organická
K. kvalitná
A. antialergická
Taká je LoKa.

Hodnoty

Značka LoKa je postavená na hodnotách úcty k ľuďom, k zvieratám a životnému prostrediu. Tie sme pretavili do nášho spôsobu tvorby od výberu dodávateľov látok, ktoré sú v súlade s prírodou, až po výber krajčírskej dielne, ktorá nám pomáha realizovať naše návrhy.

Nechceme sa na niečo hrať, avšak uvedomujeme si, že hra je súčasťou života. Nielen detí. A preto naše detské oblečenie spája v sebe nadčasovosť, udržateľnosť a hravosť zároveň.

Používané materiály

Naše oblečenie vzniká pod rukami slovenských krajčírok v adekvátnom pracovnom prostredí. Je šité výhradne z kvalitných prírodných či organických materiálov, preto je vhodné aj pre citlivú pokožku bábätiek či alergikov.

Látky, z ktorých šijeme naše produkty, sú najmä organického pôvodu. Najčastejšie u nás v ponuke nájdete organickú bavlnu (bio), ktorá sa pestuje v živej pôde nezaťažujúcej prírodu. Oproti tej klasickej bavlne je udržateľná, na dotyk oveľa jemnejšia, pružnejšia, mäkšia. Dôvodom je, že nie je porušená žiadnou chémiou (čo pri klasickej bavlne je často bežné, len o tom netušíme). Nepohrdneme ani ľanom či obľúbeným konope.

Organické látky a remeselná výroba nášho oblečenia dodáva punc kvalite spracovania a detailu. Poďte s nami pomôcť budovať trvaloudržateľnú spoločnosť.