Kto sme

Som mama 2 dcér, ktorá si v roku 2018 založila obľúbenú značku Sovick, ktorá vyrába látkové plienky a menštruačné nohavičky. V roku 2023 som svoje portfólio rozšírila o značku LoKa organic.

Mojou víziou je vám ponúkať udržateľné, ekologické, kvalitné a nadčasové veci s rešpektom k matke Zem a k všetkým ľuďom.

Čo u nás nájdete

Naše produkty tvoria módu a doplnky pre deti. Sú spoločensky a ekologicky spravodlivé. Sú vyrobené z organických, prírodných tkanín, inovatívnych textílií, recyklovateľných látok či upcyklovaných materiálov. 

Udržateľnosť

Myslíme aj na ďalšie generácie. Zdroje našej planéty sú obmedzené. V LoKa organic ponúkame produkty, ktorých ekologická stopa je čo najnižšia z hľadiska podmienok a prístupu pri ich tvorbe zohľadňujúc dôraz na humánne podmienky ľudí participujúcich na tvorbe.

Vyhýbame sa prebytkom. Na sklade máme malé množstvá produktov, ktoré operatívne dopĺňame. 

Snažíme sa, aby naša výroba bolo bez zbytkov. Preto z nich vyrábame ďalšie produkty.

Materiály

Ponúkame produkty z prírodných materiálov, ale aj z materiálov budúcnosti, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje. Medzi takéto inovatívne materiály napríklad „prateľný papier“, vegánska koža z odpadu šúp a jadier jabĺk tzv. AppeSkin, alebo z vlákien z listov ananásu tzv. Piňatex. Ak nájdete vo svojom šatníku niečo z kaktusu, banánovníka, kávy, či kukurice, ide tiež o inovatívny materiál.

Etická výroba

Spravodlivá výroba je jednou z našich základných pilierov. Máme malú dielničku v ktorej majú naši zamestnanci výborné, spravodlivé, humánne a neškodlivé pracovné podmienky

 Žiadna detská práca a iné nehumánne praktiky.

Udržateľnosť

Kvalita

Rešpekt

Férovosť